top of page

Поради батькам

       Виховання і навчання  дітей з порушеннями зору  має здійснюватись обов’язково з урахуванням їх можливостей. При знижених зорових функціях відмічається підвищена втомлюваність дітей, знижується їх працездатність.

           Необхідно слідкувати за відповідністю меблів до росту дітей, за дотриманням правильної посадки при виконанні зорових робіт (читання, малювання и т.д.),   за правильним використанням засобів індивідуальної оптичної корекції  та інших оптичних засобів.

Перегляд телевізійних передач і робота з комп’ютером передбачають дотримання певних  рекомендацій і вимог.

         Не можна дивитись телевізор у повній темряві,тому що при слабкому освітленні погано розрізняються  кольори, а різкий контраст між яскравим екраном і неосвітленим приміщенням несприятливий для зору. Тому в приміщенні, де стоїть телевізор, має бути ввімкнене неяскраве світло  (позаду або збоку від глядача).  Мінімальна відстань від екрана до очей глядача має складати не менше 5-7 діагональних розмірів екрана.

          Дошкільникам і молодшим школярам можна дозволити безперервно дивитися цікаві для них передачі тривалістю до 10-15 хвилин. Крім того, для дітей молодшого віку рекомендується обмежити телевізійні сеанси до одного-двох разів на тиждень.

              Не забувайте про правильну організацію режиму занять та відпочинку.

              Важливо так продумати режим дня дитини, щоб попередити зорове стомлення.

             Під час занять слідкуйте, щоб світло падало з лівого чи правого боку. Шкідливо, якщо світло направлене в обличчя та засліплює очі.

          Недостатнє освітлення також шкодить: дуже напружується зір, швидко втомлюються очі, різко знижується працездатність. 3аняття при недостатньому освітленні викликає різке зниження гостроти зору, головний біль. Вдома краще всього виконувати завдання при світлі настільної лампи, покритою зеленим абажуром або матовим.

           Для охорони зору необхідно робити перерви в зоровій роботі (читанні, письмі, розгляданні ілюстрацій) через кожні 10­-15 хвилин. Під час перерви треба робити   вправи для очей, рухатися на свіжому повітрі. Під час заняття слідкувати, щоб підручник, зошит були на відстані 30-35 см. від очей.

Поради.jpg
bottom of page